slider

Tomatis w okresie ciąży

PRZYGOTOWANIE DO PORODU

Wpływ stanu emocjonalnego mamy na jej jeszcze nienarodzone dziecko jest bezsprzeczny, dlatego dobrze jest, gdy w tym okresie może ona zadbać o własną kondycję psychiczną.

Ucho jest bardzo ważnym kanałem przekazu informacji i bodźców ze środowiska zewnętrznego. Brak odpowiedniego pobudzania - doładowania kory mózgowej - powoduje, że nasze samopoczucie jest gorsze, łatwiej ulegamy obniżeniu nastroju, trudniej radzimy sobie ze stresem. Metoda Tomatisa dzięki zastosowaniu  dźwięków bogatych w wysokie tony harmoniczne stymuluje korę mózgową, obniżając tym samym poziom lęku, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie.  Dynamizujące działanie Metody Tomatisa® wzmocnione jest efektem rozluźniającym na płaszczyźnie cielesnej, co ma pozytywny wpływ na zniwelowanie poziomu stresu i niepokoju.

Trening słuchowy - Metoda Tomatisa stosowana u kobiet w ciąży, działa relaksująco, odpręża i eliminuje stres związany z porodem.
Wykorzystywana w seansach muzyka Mozarta, mająca w swej strukturze całe spektrum wysokich częstotliwości energetyzuje centralny układ nerwowy oraz korę mózgową i poprawia nastrój słuchacza. Chorały gregoriańskie mające rytm zbliżony do rytmu serca człowieka, odprężają, wyciszają i działają kojąco na emocje.

W okresie ciąży stan emocjonalny i samopoczucie przyszłej mamy w bardzo dużym stopniu wpływają na jej jeszcze nienarodzone dziecko a także na przebieg porodu. Dlatego bardzo istotne jest, aby w tym szczególnym okresie kobieta zadbała o własną kondycję psychiczną.
Ucho jest bardzo ważnym kanałem przekazu i nformacji i bodźców ze środowiska zewnętrznego. Żyjemy przez i dzięki naszym uszom bardziej niż nam się to wydaje. Ucho, wyjaśnia prof. Tomatis uwarunkowuje naszą równowagę fizyczną i psychiczną, a także sposób komunikowania się. Słuchanie jest głównym stymulatorem naszej energii psychicznej, naszej koordynacji, harmonijnego działania naszego organizmu. Ten kto potrafi słuchać, kto ma dobrze wykształconą uwagę słuchową, ten również dobrze czuje się i rozwija. Brak odpowiedniego pobudzania – doładowania kory mózgowej – powoduje, że nasze samopoczucie jest gorsze, łatwiej ulegamy obniżeniu nastroju, trudniej radzimy sobie ze stresem. Metoda Tomatisa dzięki zastosowaniu dźwięków bogatych w wysokie tony harmoniczne stymuluje korę mózgową, obniżając tym samym poziom lęku, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie. Dynamizujące działanie Metody A. Tomatisa wzmocnione jest efektem rozluźniającym na płaszczyźnie cielesnej, co ma pozytywny wpływ na zniwelowanie poziomu stresu i niepokoju.

Jak pomaga terapia?

Trening słuchowy – Metodą A. Tomatisa stosowany u kobiet w ciąży, działa relaksująco, odpręża i w znacznej mierze zmniejsza stres związany z porodem. Umożliwia przyszłym mamom nie tylko pozbycie się lęku, niepokoju, ale również pozwala na koordynację uwagi i relaksację a także lepsze słuchanie i poddawanie się zaleceniom położnych co ułatwia poród.

Wykorzystywana w seansach muzyka min. Mozarta, mająca w swej strukturze całe spektrum wysokich częstotliwości dodaje energii i poprawia nastrój słuchacza.
Chorały gregoriańskie mające rytm zbliżony do rytmu serca człowieka, odprężają, uspokajają, wyciszają i działają kojąco na emocje. Zawierają także bogactwo informacji z pasma częstotliwości odpowiadającego za obszar w mózgu produkujący endorfiny.

Potwierdzone efekty terapii

Metoda ta jest stosowna z powodzeniem w wielu krajach a wieloletnie obserwacje mówią o efektach terapii. Najczęściej zaobserwowane zmiany po odbyciu terapii to:

– mniejszy niepokój związany z porodem

– matki mniej spięte i bardziej współpracujące przy porodzie,

– matki potrafiące odprężyć się pomiędzy kolejnymi skurczami,

– krótszy, łatwiejszy poród,

– zmniejszenie ilości cesarskich cięć,

– zmniejszenie ilości problemów okołoporodowych,

– bardziej ożywione, lepiej, spokojniej śpiące noworodki,

– lepsze samopoczucie matek,

– lepsza kondycja psychiczna młodych mam przy opiece nad noworodkiem,

– poprawa uwagi słuchowej kobiet wpływająca na poprawę ogólnego funkcjonowania,

– spokojniej śpiące noworodki,

– lepsza kondycja psychiczna młodych mam przy opiece nad noworodkiem.


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.