slider

Fakty i mity na temat metody Tomatisa

Metoda Tomatisa to intensywna stymulacja neurosensoryczna, która w pozytywny sposób wpływa na rozwój, a także poprawia zachowanie. Na jej temat narosło jednak wiele mitów, z którymi często się spotykamy. O jakie dokładnie informacje chodzi?

MIT: Metoda Tomatisa kierowana jest tylko i wyłącznie do dzieci

Zdecydowanie nie jest to zgodne z prawdą, choć oczywiście najczęściej jest ona wdrażana właśnie w przypadku najmłodszych, czyli dzieci. Jej zakres zastosowań jest w praktyce na tyle szeroki, że sprawdzi się ona również w przypadku osób w podeszłym wieku, a także z problemami takimi jak kłopoty z koncentracją, pamięcią oraz kreatywnością.

FAKT: Metoda jest w pełni bezpieczna oraz całkowicie nieinwazyjna

Prawdziwą informacją jest natomiast to, że technika ta jest całkowicie bezpieczna oraz nieinwazyjna. To ważna wiadomość dla osób zastanawiających się nad tym, czy rzeczywiście warto z niej skorzystać, czy może skierować swoją uwagę na inne metody. Oczywiście efekty mogą różnić się w zależności od osoby, jednak wynika to po prostu z indywidualnych predyspozycji i danego przypadku.

MIT: Sesja zawsze trwa dwie godziny

Następną informacją niezgodną z prawdą jest to, że jedna sesja bez wyjątków trwa dwie godziny. W praktyce pojedyncza Terapia Tomatisa może trwać krócej, zwłaszcza w przypadku dzieci. Jednak rzeczywiście prawdą jest to, że czas stopniowo jest wydłużany, co pozwala zintensyfikować efekty sesji.

PRAWDA: Metoda nie sprawdzi się przy nieodwracalnej utracie słuchu

Metoda Tomatisa ma wiele zastosowań i może dawać naprawdę wiele korzyści. Nie sprawdzi się jednak wtedy, gdy doszło do nieodwracalnej utraty słuchu. Można jednak wdrożyć ją wówczas, gdy słyszalność jest na stosunkowo niskim poziomie i wtedy jest ona wręcz zalecana.

Terapia Tomatisa to jedna z naszych specjalizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się niej więcej, a także ustalić, czy w danej sytuacji może się ona sprawdzić, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji na jej temat.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.